השאלון העצמאי עם רותי לקס

רותי

 

ספרי לנו קצת על הספרים שלך
 

שני ספרי עוסקים בנשים, במערכות יחסים ובנגיעה שבין העולם הטיפולי לחיים. ספרי הראשון "עד שתגיעי למקומה" עוסק בחמש חברות שמחליטות ליזום ניסוי קטן ולנהל זו עבור זו את החיים מאותו רגע. בדרך לשינוי אצל כל אחת הן לומדות משהו חשוב על אנשים ואמפתיה ועל כך שלא ניתן לעזור למישהו אחר עד שמגיעים למקומו. ספרי השני שיצא לפני כמה חודשים "אנשים שצריך לשכוח" מספר את סיפורן של שתי חברות ילדות שנפגשות מחדש אחרי שנים ארוכות בהן לא התראו. המפגש המחודש מאפשר לשתיים להתמודד עם העבר הקשה שלהן, לחזור אל מקומות ואנשים שניסו לשכוח ולהתחיל מחדש.

למה בחרת בהוצאה עצמית? מה היו השיקולים?

בחרתי להוציא את הספרים בהוצאה עצמית בתחילה (עם הספר הראשון) מתוך הבנה שבדרך אחרת הסיכויים להוציא אותו לאור קלושים מאד. אולם לאחר שעשיתי את התהליך עצמאית פעם אחת ומתוך הכרות עמוקה יותר עם עולם ההוצאה לאור מאז, הבנתי כי האפשרויות הנהדרות הגלומות בהוצאה עצמית הן רבות ובחרתי בפעם השנייה בדרך זו בלב שלם. כיום אני יודעת שהוצאה עצמית של ספר למעשה מאפשרת ליוצר לבחור איך לנהל את כל תהליך ההוצאה, מול אלו אנשי מקצוע, באילו עלויות ומתוך חופש יצירה אמיתי ורחב הרבה יותר. אני מודעת כמובן לחסרונות של הדרך הזו שעיקרן תדמיתיות ונוגעות גם לכך שהסופר פועל באופן עצמאי לחלוטין ללא גיבוי של מערכת גדולה, אבל עבורי זו הייתה הדרך הנכונה ואני שלמה איתה, מאמינה בה וממליצה עליה לאחרים שמחפשים את הדרך להוציא את ספרם לאור.

מה למדת מהתהליך הזה?

למדתי קודם כל שניתן לעשות הרבה דברים אם מחליטים ורוצים מאד ושאם הספר טוב ומעניין ונוגע באמת הוא יגיע לקהל גם בדרך העצמאית.

כיצד את מקדמת את הספרים?

באמצעות הרשתות החברתיות, אתר אינטרנט,, פנייה לתקשורת וסיקורים מדי פעם ובחודשים האחרונים בעיקר באמצעות סדנאות ומפגשי נשים שאני עורכת ברחבי הארץ. הסדנאות לא נוגעות רק לספרים אלא לתכנים הקשורים אליהם כמו אמפתיה במערכות יחסים וההבדלים בין גברים ונשים, אבל הן כמובן מאפשרות לי להגיע לקהלים וקוראים נוספים בכל פעם.

איזה טיפ היית נותנת למי שרוצה להוציא בהוצאה עצמית?

לפני הכל הייתי אומרת שאני מאד בעד להוציא ספר בדרך הזו! בעיני זו דרך מומלצת מאד, בייחוד לכותבים חדשים. אחר כך הייתי אומרת שאחרי שסיימתם לכתוב ואתם עוברים לשלב הוצאת הספר לאור, כדאי להניח מעט את הסנטימנטים הברורים שיש לכם לספר שלכם בצד, ולהתייחס לכל זה קצת כמו לכל פרוייקט אחר בחיים או בעבודה: לבחון אלנטרנטיבות, לבחור את אנשי המקצוע המתאימים לכם שנעים לכם לעבוד איתם, להכיר את הפלטפורמות ואפשרויות המכירה, לבחון גם ליווי עצמאי של אנשי פרסום ויחסי ציבור. ואחרי כל הבחירות וההחלטות לחזור להנות מהתהליך המרגש כמובן!

ולסיום: מה את קוראת בימים אלה?

אני קוראת בדרך כלל כמה ספרים בו זמנית. לרוב ספרים שעוסקים בנושאים שעליהם אני גם כותבת ומדברים אלי מאד וכן ספרים מקצועיים על עולם הכתיבה או העולם הטיפולי. כרגע קוראת את 'הזדמנות למשהו טוב' של מיכל שלו, 'סיפור' של רוברט מקי, ו'לא כזאת' של לנה דנהאם'.


אודות הספרים של רותי לקס באתר אינדיבוק>http://goo.gl/UweVOE

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s